سایت های مشابه و روشهای پیدا کردن آنها

 

تمامی افرادی که سایتی راه‌اندازی می‌کنند، به دنبال آن هستند که با افزایش ترافیک، روزبه‌روز میزان مشتریان خود را افزایش دهند. از جمله مهم‌ترین مسائلی که موجب جذب بیشتر مخاطبان می‌شود، تحلیل درست سایت خود و رقباست ( سایت های مشابه ) .

در این زمینه ابزارهای متفاوتی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند عملکرد سایتتان را بهبود ببخشید. یکی از مهم‌ترین تکنیک ها جستجو به دنبال سایت های اینترنتی است که محتوا و عملکردی نظیر سایت خود کسانیست که می‌خواهند در میدان رقابت، از دیگران جلو زده و بازار را در دست بگیرند. در این مقاله قصد داریم تا چند روش جستجو به دنبال این سایت ها را بررسی کنیم .

راه های مختلفی برای یافتن سایت هایی مشابه سایتی که دیده اید ، وجود دارد.

  • می توانید از موتورهای جستجوی اصلی مانند گوگل ، یاهو و بینگ استفاده کنید. همچنین ممکن است بسته به نوع محتوایی که در جستجوی آن هستید، از یک موتور جستجوی خاص استفاده کنید.
  • از طرف دیگر، می‌توانید از ابزارهای رایگان مانند سایت SimilarWeb استفاده کنید. این ابزارها ویژگی‌های بسیار بیشتری را با اشتراک پولی ارائه می‌کنند، اما قابلیت اصلی آن رایگان میباشد .
  • گزینه دیگر استفاده از Similarsites.com است که به شما امکان می دهد سایت های مشابه را مرور و مشاهده نمائید .
  • و ضمنا در موتورهای جستجوی بزرگ‌تر، می‌توانید با تایپ کردن «related:» و سپس نام دامنه سایت خود به دنبال سایت هایی شبیه به سایت خود بگردید. برای این مورد میتوانید به این مثال توجه نمائید :

در بخش جستجوی گوگل تایپ کنید : related:www.yahoo.com تا سایت های مشابه که عملکردی نظیر یاهو دارند ، به شما نشان داده شود .

 

سایت های مشابه

 

لازم به یادآوریست الکسا در سال 2022 رسما به فعالیت خود پایان داد. پس از پایان فعالیت الکسا، سئوکاران و وبمستران به دنبال ابزاری هستند تا بتواند از آن به عنوان جایگزین الکسا استفاده کنند. سیمیلار وب SimilarWeb یکی از بهترین جایگزین‌های الکساست که می‌تواند نیاز شما را به بهترین شکل برطرف کند و اطلاعات خوبی از سایت های مشابه سات شما در اختیارتان قرار دهد .  از مهم‌ترین دلایلی که سبب می‌شود سیمیلار وب بتواند رقبای خود را کنار بزند، دقت بالاتر و داده‌های غنی‌تر است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *