قابلیت اینترنت داخلی همان چیزی است که تلویزیون هوشمند را «هوشمند» می کند.

اما آیا باید از این قابلیت استفاده کرد؟ آیا تلویزیون هوشمند بدون اتصال به اینترنت کار می کند؟ بله، تلویزیون هوشمند شما بدون اتصال به اینترنت به خوبی کار خواهد کرد.

اینترنت !!

شما می‌توانید کانال‌های تلویزیونی را با ستاپ باکس یا آنتن تماشا کنید، پخش‌کننده‌های Blu-ray/DVD، بلندگوها و غیره را متصل کنید ، درست مانند یک تلویزیون معمولی.

اما، نمی‌توانید از هیچ یک از برنامه‌های پخش ویدیوی همراه با آن، استفاده کنید. با این حال، خرید یک تلویزیون هوشمند و استفاده نکردن از هیچ یک از جنبه های “هوشمند” آن، کمی غیر معمول به نظر می رسد. هم بله، و هم نه.

ابتدا، اجازه دهید به طور خلاصه مرور کنیم که یک تلویزیون هوشمند چه کاری می تواند انجام دهد. همه ما در مورد آنچه که یک تلویزیون معمولی می تواند انجام دهد، درک بسیار خوبی داریم، اما تلویزیون هوشمند چه توانایی های دارد ؟

قابلیت های تلویزیون هوشمند

شما می توانید تلویزیون هوشمند را به عنوان یک تلویزیون معمولی با اتصال به اینترنت در نظر بگیرید. این اتصال اینترنتی به تلویزیون شما اجازه می دهد تا مانند تلفن هوشمند به برنامه های مختلف متصل شود. تقریباً در سال 2005 بود که خدمات پخش ویدیو ( VOD ) واقعاً شروع به کار کردند. قبل از آن، داشتن تلویزیون با اتصال به اینترنت مزایای زیادی نداشت.

تلویزیون هوشمند

خدمات VOD

اکنون، در سال 2022، برنامه های بی شماری برای پخش ویدیو وجود دارد که محتوای جدید شگفت انگیزی را ارائه می دهند. مطمئنم که شما با اکثر آنها آشنا هستید – Netflix، Disney +، YouTube TV، Hulu، Amazon Prime، Sling و Filimo , Namava , VeeraMahan و غیره . با یک تلویزیون هوشمند می‌توانید هر یک از این برنامه‌های مربوطه را مستقیماً در تلویزیون خود دانلود کنید و به این خدمات پخش ویدیو ( VOD ) در زمان واقعی دسترسی داشته باشید.

این خدمات پخش می توانند به عنوان مکمل خوبی برای برنامه تلویزیونی پخش زنده شما عمل کنند. یا، اگر مثل من هستید، می‌توانید به‌کلی هزینه آنتن و ستاپ باکس و حتی وقت ارزشمند خود را متوقف کنید و فقط از تلویزیون هوشمند خود برای پخش YouTube TV و Netflix و VeeraMahan استفاده کنید. اما برای این کار به اینترنت نیاز دارید.

هوشمندی کاربردی

تلویزیون های هوشمند جدیدتر موجود در بازار امروزی نیز دارای تشخیص صدا هستند. بنابراین می توانید تلویزیون خود را با صدای خود روشن/خاموش کنید و کانال یا فیلم خود را به همان روش انتخاب کنید. و در برخی موارد تلویزیون های هوشمند با پروتکل های خانه هوشمند ادغام می شوند، بنابراین می توانید جنبه های مختلف خانه خود را از طریق تلویزیون خود کنترل کنید.

حال اگر اینترنت ندارید چرا تلویزیون هوشمند بخرید؟ اکنون که می دانیم یک تلویزیون هوشمند حتی بدون اتصال به اینترنت نیز کار می کند و درک اساسی از آنچه که یک تلویزیون هوشمند می تواند انجام دهد را داریم – چرا کسی باید یکی از آن ها را بخرد و از آن به عنوان یک تلویزیون “هوشمند” استفاده نکند؟

در دسترس بودن

تلویزیون های هوشمند چیزی هستند که براحتی در فروشگاه ها دسترس هستند . از سال 2020، 32 درصد از کل تلویزیون های خانگی ایالات متحده تلویزیون های هوشمند هستند. این بدان معناست که از هر 3 دارنده تلویزیون در ایالات متحده، 1 نفر صاحب تلویزیون هوشمند است ولی در ایران از سال 2015 تقریبا همه افراد فقط تلویزون هوشمند خریداری میکنند .

مصرف کنندگان بیشتر و بیشتری هوشمندانه خرید می کنند و تولیدکنندگان نیز به آن توجه کرده اند. در نتیجه احتمالاً یک تلویزیون هوشمند خریداری می کنید زیرا این صرفا همان چیزی است که در فروشگاه ها موجود  است ! حالا اینکه از آن به عنوان یک تلویزیون هوشمند استفاده کنید، داستانی متفاوت است.

رسانه خانگی ویرا ماهان

این ایده که می‌خواهید تلویزیون هوشمند بخرید فقط به این دلیل که تقریبا تنها مورد موجود در بازار است، چندان دور از ذهن نیست. طبق آمار، «یک تلویزیون هوشمند حدود 100 دلار بیشتر از یک مجموعه مشابه که فاقد خدمات هوشمند است، قیمت دارد. با این حال، این تفاوت قیمت به سرعت در حال از بین رفتن است و به زودی اکثر مجموعه ها دارای سرویس های هوشمند داخلی خواهند بود.

نتیجه گیری

بنابراین تلویزیون‌های هوشمند بیشتری ساخته می‌شوند و قیمت آن‌ها با تلویزیون‌های معمولی قابل مقایسه نخواهد بود ، زیرا تلویزیون های هوشمند ویژگی های بیشتری را ارائه می دهند .

  • کاربرد

امکان دانلود و نصب برنامه های کاربردی روی آنها وجود دارد .

  • قابلیت

به عنوان مثال، تعداد پورت های HDMI معمولا در تلویزیون های هوشمند بسیار بیشتر است. ما دستگاه های بیشتری را نسبت به همیشه به تلویزیون های خود متصل می کنیم و در بیشتر موارد آن دستگاه ها از طریق و درگاه HDMI به تلویزیون ما متصل می شوند. سیستم های بازی های ویدیویی، ستاپ باکس ، پخش کننده های دیسک بلوری ، کامپیوتر و غیره . شما نمی خواهید دائماً دستگاه های خود را به تلویزیون خود متصل و مجدداً وصل کنید. یک تلویزیون هوشمند به اندازه کافی اتصالاتی را فراهم می کند که نیازی به این کار نباشد .

  • کیفیت

تلویزیون‌های هوشمند نیز در مقایسه با تلویزیون‌های معمولی ، کیفیت کلی ویدیویی بهتری دارند. این باز هم ارتباط زیادی با شرکت ها دارد که بیشتر توجه خود را بر روی تلویزیون های هوشمند متمرکز می کنند و آخرین فناوری را در آنها قرار می دهند.

  • هوشمند

همانطور که گفته شد تلویزیون های هوشمند قابلیت اتصال به اینترنت و دستگاه های هوشمند خانه را دارند . به همین دلیل و با امکانات صوتی آن ، میتوان وسایل هوشمند مورد استفاده در خانه را با آن کنترل کرد .

در نهایت، میدانیم استفاده از تلویزیون هوشمند بدون اینترنت کاملاً قابل قبول است و در اکثر موارد به خوبی کار می کند. شما چی فکر میکنید؟ آیا خرید یک تلویزیون هوشمند بدون اتصال به اینترنت ارزش دارد؟

چنانچه نیاز به مشاوره بیشتر در این خصوص دارید میتوانید از بخش مشاوره رایگان درخواست خود را مطرح نمائید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *